KONUT AYNI ZAMANDA YUVA DEMEK

GÖKTÜRK’TEKİ PROJELERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN KEMEROĞLU YAPI’NIN PROJELERİNİ, KEMEROĞLU YAPI A.Ş. YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERDAL KEMEROĞLU’NDAN DİNLEDİK

 

Kemeroğlu Yapı ne zaman faaliyete başladı?
Kemeroğlu Yapı, tekstil imalatı ve ihracatıyla uzun yıllar boyunca iştigal eden firmanın zaman içinde büyümesi dolayısıyla inşaat sürecinde edinilmiş tecrübelerin konut alanına aktarılması amacıyla 1995 yılında kuruldu.

Projelerinizin ortak özellikleri neler?
Gerçek anlamda butik proje yapma amacıyla yola çıktığımız için ürün ve malzeme seçimde bu amaca uygun, kalite ve estetik kaygılarını göz önüne alarak marka seçiminde hassas davranıyoruz. Projelerimizde bizim de bir son tüketici olmamız dolayısıyla önce kendimize beğendirmeye yönelik bir ilkemiz var. Planlamalarda bol ışık alan, kullanışlı ve rahat mekanlar yaratmak için çok çaba sarf ediyoruz. Çevre ve gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmak adına seçimlerimizde ve uygulamalarımızda azami gayreti gösteriyoruz.

Hangi projelere imza attınız?
Göktürk, Demet Sokak’ta Kemeroğlu Evleri 07, Çamlık Caddesi’nde Kemeroğlu Çamlık 02, Göktürk Caddesi’nde Kemeroğlu Palas 57 projelerini bitirdik. İskanları alınıp sahiplerine teslim edildi. Kemeroğlu Palas 57 projemizde dubleks dairelerimiz şu an için satışta. Diğer projelerimizin ise satışları bitti. Yeni projemiz Demet Sokak’ta Kemeroğlu Loca 15 adıyla satışa sunuldu. 2+1 ve dubleks dairelerden oluşan projemiz şu anda kaba inşaatta olup, 2016 Kasım ayında teslimi öngörülüyor. Vitrifiye ve seramik mekanlarda Vitra ve Kale, PVC’de Winsa, ankastrede Franke gibi kaliteli ve estetik ürünler kullanıyoruz.

Gayrimenkul sektörü açısından bölgeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Göktürk ve Kemerburgaz’ın metrekare fiyatlarının şu anda oldukça cazip olduğunu düşünüyorum. Havaalanı projesinin gerçek inşaatı başladığında kiralık ve satılık ev bulmak bile sorun olacaktır kanaatimdeyim. Çünkü yeni havaalanına bu yakınlıkta ve bu kalitede herhangi bir yerleşim yeri yok. Ayrıca 3. köprü bağlantısı ve etrafı ormanlarla çevrili, az katlı binalardan oluşan, nezih bir muhit olarak daha çok talep görecektir. Önümüzdeki dönem hedefleriniz neler? İstanbul Caddesi ve Göktürk Caddesi’nde yeni projelerimiz olacak, hazırlıkları devam ediyor. Kemerburgaz’da imar uygulamasını beklediğimiz hazırdaki kupon projelerimizin yanı sıra yeni proje alanı arayışlarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Konut imalatı ve satışını herhangi bir ürün gibi görmüyoruz. Konut aynı zamanda yuva demek… Bunun için özen göstererek içinde yaşayanlara huzur ve mutluluk kaynağı olması için bölgemize estetik bir değer katmak adına gelecek nesillere güvenli yaşam alanları bırakmak ve kendimize düşen görevi yapmak için azami gayreti göstermek ana hedefimiz.

 

Kaynak : intwon Dergisi